Firmy w parku

Produkt AKE Robotics ofertuje w myśl technologii Industry 4.0 zdalny odczyt poziomu wód na zbiornikach wodnych wraz z zaawansowanym algorytmem detekcji falowania. Produkt jest kompaktowy i ma możliwość zainstalowania praktycznie w każdym miejscu – oferujemy rozwiązania o podwyższonym IP jak również nieco tańsze do zastosowań Indoor. Możemy go zintegrować z praktycznie każdym systemem nadrzędnym lub produkt może działać zupełnie niezależnie. Jako uzupełnienie zestawu oferujemy wyświetlacz/panel dotykowy, obudowę all-in-one, czy komputer przemysłowy z pasywnym chłodzeniem. Ciekawym zastosowaniem jest również obecna w standardzie możliwość zapisu danych pomiarowych „do chmury” np. Dropbox lub wysyłania danych na serwer, z którego później możemy wykonać dogłębną analizę danych. Co więcej produkt oferuje możliwość wysyłania monitów o przekroczeniu zadanych poziomów poprzez SMS/e-mail. Do tego typu rozwiązań wykorzystujemy zaawansowane technologicznie produkty Advantech z oprogramowaniem WebAccess, czy IoT Wise-Paas. Produkt jest nadal rozwijany i w zależności od potrzeb rynku, czy oczekiwań klientów odpowiednio dopasowywany.

CSHARK specjalizuje się w niestandardowych, dedykowanych rozwiązaniach programistycznych, doradztwie IT i outsourcingu. Mamy szerokie doświadczenie w sektorze FinTech i RegTech, gdzie od lat dostarczamy rozwiązania w oparciu o najnowsze technologie. Naszymi klientami są największe banki i instytucje finansowe na całym świecie.

Opracowaliśmy własne rozwiązanie, MAKO – rapid software development platform. Platformę, która umożliwia szybkie stworzenie własnego produktu, oprogramowania. Jest to baza, do której klient dobudowuje tylko funkcjonalności biznesowe, oszczędzając mu miesięcy analiz i budowy oprogramowania. Platforma doskonale wpisuje się w potrzeby branży wodnej. Może być zastosowana m.in. do zarządzania gospodarką wodną, w oparciu o dane zbierane w czasie rzeczywistym oraz do tworzenia dedykowanych rozwiązań monitorujących np. oczyszczalnie ścieków w czasie rzeczywistym.

CSHARK od kilku lat wspiera rozwój polskich i zagranicznych startupów. Oferuje młodym firmom nie tylko wsparcie finansowe, ale także mentoring i pomoc w rozwoju biznesu. Aktywnie w tym obszarze działamy na rynku polskim (współpracując m.in. z Miastem Katowice i udzielając się w projekcie RawaInk), szwedzkim, niemieckim i kanadyjskim.

CSHARK jest też członkiem stowarzyszenia Software Development Association Poland (SoDA), zrzeszającego polskie firmy zajmujące się rozwojem oprogramowania. Ponadto ściśle współpracujemy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, promując polskie rozwiązania m.in. na rynku kanadyjskim.

Firma Grupa Liberta Sp. z o.o. Spółka Komandytowa od kilku lat wprowadza na rynek polski nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie dostaw wody pitnej, czym bardzo wpisuje się w obszar działania Parku Technologicznego Ekoenergia – Woda – Bezpieczeństwo. Nowoczesny SYSTEM WATERPOINT, który proponuje firma, pozwala na dostarczenie nieograniczonej ilości zawsze świeżej wody do przedsiębiorstw, biur, instytucji publicznych, gastronomii i hoteli, szkół i uczelni a także dla gospodarstw domowych. System wykorzystuje bezbutlowe dystrybutory wody udostępniające wodę gorącą, zimną, pokojową, czy też gazowaną, gotową do spożycia. System opiera się na podłączeniu dystrybutora do istniejącej sieci wodociągowej i filtracji wody bezpośrednio przed jej spożyciem, co daje gwarancję bezpieczeństwa i świeżości wody.

Systemy dystrybutorów filtrujących opartych na wodzie z wodociągów komunalnych są przetestowane i z powodzeniem wdrażane w wielu krajach na świecie. Takie rozwiązanie cieszy się rosnącym zainteresowaniem również w Polsce, gdyż pozwala na szybki, łatwy i nielimitowany dostęp do wody pitnej. Jest rozwiązaniem ekologicznym, znacząco redukującym zużycie opakowań jednorazowych i zanieczyszczeń od transportu samochodowego. Powszechny i nieograniczony dostęp do wody pitnej jest ważnym czynnikiem w profilaktyce walki z otyłością, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, przyczynia się do propagowania zdrowych nawyków żywieniowych.

System WATERPOINT opiera się na zasadzie POU (z ang. Point of Use), czyli filtracji i przygotowania wody do picia w miejscu jej użycia, co minimalizuje ryzyko wtórnego zanieczyszczenia, daje poczucie świeżości i dobrego smaku. Nowa generacja dystrybutorów, to uzupełnienie brakującego dotychczas ogniwa w łańcuchu dostaw wody do picia w zbiorowych systemach zaopatrzenia wody. Zastosowanie skutecznego zestawu filtrów do wody pozwala na finalne oczyszczenie mechaniczne, chemiczne, a w niektórych przypadkach również mikrobiologiczne wody. Naszą zasadą jest stosowanie takich technik, aby nie naruszać pożądanej w wodzie naturalnej kompozycji minerałów!

Jesteśmy firmą zajmującą się tworzeniem oprogramowania, która skupia zespół wiodących w branży ekspertów w dziedzinie oprogramowania, posiadający wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu najnowocześniejszych rozwiązań, narzędzi oraz profesjonalnych usług. Dostarczamy innowacyjne rozwiązania gwarantując jednoczesnie wysoką jakość. Specjalizujemy się w tworzeniu oprogramowania dla takich branż jak geodezja i inżynieria, budownictwo, bezpieczeństwo, energetyka, interaktywna rozrywka oraz gry komputerowe.

Oferujemy ponadto kompleksowe usługi consultingowe z zakresu Agile Software Development. W zależności od potrzeb nasi eksperci mogą doradzić, jakiej technologii należy użyć, przygotować szczegółowy projekt całego systemu oraz wdrożyć wszystkie potrzebne funkcje.

Wspieramy klientów na wielu platformach w zakresie podejścia architektonicznego oraz interfejsu użytkownika, a także wdrażania narzędzi programistycznych i infrastruktury testowej.

W ramach Parku Technologicznego Ekoenergia Woda- Bezpieczeństwo została opracowana specjalna aplikacja. Więcej informacji poniżej.

Hydrodynamika cząstek wody

Stworzyliśmy przykładową aplikację symulującą hydrodynamikę 20 milionów cząsteczek wody w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem procesora graficznego GPU! Aplikacja została całkowicie napisną w C ++ 11 oraz zoptymalizowana pod najnowszą wersję NVIDIA CUDA 10.

Opracowany przez nas autorski algorytm oraz technika symulacji może być wykoprzystana do tworzenia realistycznych symulacji zjawisk katastroficznych np. fal tsunami, obszarów zalewowych jak i również dla przemysłu filmowego, animacji, CGI oraz gier wideo.

Aplikacja działa tylko na komputerach z systemem Windows oraz kartą graficzną NVIDIA z obsługą CUDA!

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl